MISCELLANEOUS / Military Items / Katana 5657713
nr 565 7713
Katana
Lenght: ()
med balja, 16/1700-tal, Japan, tång med signatur i kanjitecken "Shi Jian Shou Yuan Ji Sheng", signerat ställ i skuret trä med bronsinläggningar, totallängd: 97, bladlängd:
Condition: balja med slitage, skaftdel saknas
8000
SEK 25000
Monday February 9 2009
at 16:00:00
9.500 kr
6.700 kr
7.200 kr
12.000 kr
11.600 kr
13.000 kr
12.600 kr
13.400 kr
hidden*
14.100 kr
14.500 kr
15.100 kr
15.700 kr
16.500 kr